Dünyanın Her Yerinden Bağlanma İmkanı

Dünyanın Her Yerinden Bağlanma İmkanı

Online sohbet konusunda pek tecrübeli biri değilim. Biraz zaman bulamayışımdan, biraz da önyargılarım nedeniyle sohbet odalarına pek girmemiştim. Birkaç tatsız deneyimim olmuşsa da çok eskilerde kalmıştı.

Ozlu Sohbet ile İlk Tanışmam

Ozlu Sohbet sitesine ilk olarak pandemi döneminde evden dışarı burnumuzu çıkaramadığımız zamanlarda  denk geldim. Birkaç arkadaşımın burada takıldığını biliyordum. Girmek için tereddüt ettim ama evde oturmaktan o kadar sıkılmıştım ki pek fazla düşünmeden giriş yaptım.

Önce bir kenardan sohbetleri izledim. Sohbete girersem nasıl bir tepki alacağımı kestiremedim çünkü. Birisi çıkıp “Sen de kimsin?” falan der ya da saygı sınırlarını aşacak bir konuşma geçer diye endişe ettim. Online sohbetlerde kişilerin kendini tanıtmadan insanların özel alanlarına girebileceğini, huzursuzluk verebileceğini düşünüyordum.

Sohbeti takip ettikçe aslında çok keyifli bir ortam olduğunu gördüm. Kaliteli espriler seviyeli sohbetler eşliğinde yapılıyordu. Ben bile sohbetin içinde olmamama rağmen kıkır kıkır gülüyordum oturduğum yerde. Biraz rahatlamış olmalıyım ki “Merhaba” yazıverdim durup durup dururken. Selamıma bir sürü yanıt geldi. Merhabalar, hoş geldinler, nasılsınlar… E artık ben de cevap yazmaya başladım. Hatta herkese cevap yazmak için hızlı olmalıydım ve iki parmak klavyemle sürekli yazıyordum. Bir taraftan da gülümsüyordum sohbet akışındaki sözcükler karşısında. Canımın sıkıntısından eser kalmamıştı.

Farklı Şehir ve Ülkelerden Katılım

Sonra bir baktım ki zaman hızla geçmiş. Birçok yeni insan tanımış, birkaç tanesi ile iyi bir enerji tutturmuştuk. Pek özel konular sormak istemiyordum ama konuşmanın akışı içinde kullanıcılar hangi şehirden katıldıklarından bahsediyordu.

Benim bulunduğum şehirden katılan bir kişi vardı. İstanbul’dan ve farklı şehirlerden katılımlar da vardı. Bir kullanıcının Hollanda’dan katıldığını okudum. Oradaki gurbetçi ailelerden birine mensuptu. Normal şartlar altında bir araya gelmesi mümkün olmayan bir grubun burada buluşup kaynaşması hakikaten hoş ve heyecan vericiydi.

Daha sonraki zamanlarda sık sık aynı sohbet odasına girdim ve ozlu chat ile tanıştığım kullanıcılarla dostluğumuzu ilerlettik.

Mobil Sohbet

Artık sitenin uygulamasını telefonuma da indirdim. Mobil sohbet ile dışarıda bile olsam sohbetlere katılabiliyorum. Seviyeli ve güvenli bir ortam olması nedeniyle herkese burayı tavsiye edebilirim.

Yazar: BiRSeN

Görüntüleme: 21 defa

Kategori: Türkiye Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Nisan 2021

Cevap bırakın