Sanaldan Reale

Sanaldan Reale

Günümüzde birçok işlem dijital platformlar üzerinden yürütülebilir. Hatta teknolojinin ve dijitalleşmenin kullanılmadığı işlerin başarıya ulaşmasının pek mümkün olmadığını bile söyleyebiliriz. Reel hayattaki iş ve ilişkiler dijitale taşınabildiği gibi dijital ortamda gelişen ilişkilerin reele taşınması da mümkündür. Artık sanal ve dijital gerçeğimizin bir parçasıdır.

Sanal ortamlarda kurulan arkadaşlıkların geliştirilmesi, güçlendirilmesi ve gerçek hayata taşınması da gayet doğal kabul edilmelidir.

Ozlu Sohbet Kanallarında Kurulan Dostluklar

Benim Ozlu Sohbet kanallarına girmem ve sanal arkadaşlıklar kurmam bundan 3-4 yıl öncesine dayanır. Can sıkıntısı içinde internette sörf yaparken rastladığım birkaç yorum dikkatimi çekmişti. Ozlu Sohbet ücretsiz chat odalarının ne kadar keyifli ve seviyeli olduğundan bahsediliyordu. Yorumun altında da kanalın linki verilmişti. Linkin üzerine tıklamaktan kendimi alamadım ve bir sohbet odasına girmiş oldum.

Eğlenceli Sohbetler İnsanı Hızla İçine Çeker

Kanalda koyu ve hızlı bir sohbet dönüyordu. Yazılanları okumakta bile zorlanıyordum. Kahkaha smileları gırla gidiyordu. Hakikaten de sadece okurken bile neşelenmiştim. Çok komik espriler yapılıyordu. İnsanlar birbirine tatlı tatlı takılıyor, sohbetin keyfine varıyordu.

Elbette ben de sadece seyretmekle kalmadım ve ufaktan sohbete giriş yaptım. Sohbetteki kullanıcılar girişimlerimi yanıtsız bırakmadı ve kısa sürede ben de tamamen ortama dahil oldum. Hakikaten o gün ne kadar çok güldüğümü unutamıyorum. Bu keyifli ortam çok hoşuma gitmişti. Birkaç saat sonra çıkarken tekrar buraya dönmeye karar vermiştim.

Arkadaşlıklar Hızla Güçlendi Ozlu Sohbetde

Gerçekten de ertesi gün aynı saatlerde kanala giriş yapmıştım. Bir gün önceki nickler gene oradaydı ve yine neşeli bir sohbet kurulmuştu. Bu sefer hızla daldım sohbete ve ben de o ince esprilerimi yaptım. Esprilerim o kadar soğuk gelmişti ki, herkes gülmeye başlamıştı bana. Ama o kadar tatlı bir yaklaşımları vardı ki kızmak şöyle dursun, ben de kendime gülmüştüm.

Zamanla buradaki bazı arkadaşlarla özelden görüşmeye başladık. Kısa sürede bir güven ortamı oluştu ve reel hayatta da görüşmeye karar verdik. Aynı şehirde olan birkaç kişi buluştuk. Derken bu buluşmalar sıklaştı ve artık sanal ortamdaki arkadaşlıklar reel hayatımıza da taşınmış oldu. İyi ki Ozlu Sohbet sohbet odaları ile tanışmışım. Yoksa bu sağlam dostlukları kuramazdım.

Yazar: BiRSeN

Görüntüleme: 15 defa

Kategori: Arkadaşlık

Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan 2021

Cevap bırakın